הצעה לטיול סתווי לחודש אוקטובר

• שירת רועים קיבוץ לטם


מיכל מור מלמד, גבנית המחלבה, היא קלינאית תקשורת ותיקה שנחשפה לעולם הגבינות באקראי. בשנת 2005 נסעה מיכל לחופשת רחיפה במצנחים באלפים הברניים בשוויץ. מזג האוויר לא שיתף פעולה ולכן יצאה מיכל לטיולים באיזור, לראות כיצד מכינים גבינות קשות בהרים ושם התאהבה. מיכל חזרה לארץ, למדה את נושא הגבינות והחלב במדרשת רופין, עבדה במספר מחלבות בארץ ואף נסעה לשוויץ לייצר גבינות. היא הקימה מחלבה וכיום היא חברת כבוד בגילדת הגבנים העולמית וגבינותיה יצגו את ישראל באליפות העולם לגבינות וזכו במדליות. גבינות המחלבה כשרות בהשגחת המועצה האזורית משגב הרב עוזיאל אליהו. משם נלך ברגל ללגום יין ביקב לטם, נשב על מרפסת עם נוף עוצר נשימה לכנרת ולארבל.

מקור

מיכל מור מלמד - גבנית המחלבה​

• יקב לטם - קיבוץ לטם

 

יקב לטם הינו יקב אורגני, המשלב בין איכויות אדם ואדמה. היקב הוקם בשנת 2009 על ידי הייננים יונתן קורן ויניב קמחי. היקב ממוקם בנקודת תצפית בקיבוץ לוטם, מעל בקעת סכנין במקום הצופה לכנרת ולכל הגליל התחתון. ביקב נעשה שילוב של איכות בלתי מתפשרת של עשיית יין, ענבים אורגניים איכותיים מכרם קיבוץ צבעון על יד המירון ותהליכים אנרגטיים ייחודיים כגון השמעת מוזיקה ליין בכל תהליך ייצורו והתיישנותו.

מקור

יקב לטם

• ביקור בישוב הייחודי "מעלה צביה"

 

ישוב קהילתי במשגב שבגליל. ייחודו של הישוב בכך שכל תושביו חברים בדרך האימן ומיישמים תפיסות ותובנות בהשראת האימן הן בחייהם - האישיים והן בחיי הקהילה המשותפים. נערוך סיור ונלמד כיצד בגליל אנשים חיים קצת אחרת. ניתן ליצור קשר עם מזכירות הישוב ולתאם ביקור.

מקור

מעלה צביה

• המטבח של ג'נט בג'ת הגלילית

 

ג'נט פותחת את ביתה ומציעה אירוח דרוזי ביתי חם ואותנטי. הכפר ג'ת, הוא כפר דרוזי קטן יחסית, הנהנה מנוף משכר ומאויר נקי. אצל ג'נט, תוכלו להיכנס למטבחה הנעים, להכיר אותה ואת בני משפחתה ולשבת עימם לסעודה עם שלל מאכלים ומאפים טריים המבוססים על מוצרי הגליל כגון :עלי גפן, מג'דרה, סינייה, סלט טאבולה, מוסקה, קובה ממולאת בבשר, מקלובה ועוד. בסיום הארוחה מוזמנים להתענג על קפה ומאפים ולשוחח עם בני המשפחה על התרבות הדרוזית, על המנהגים ,על האמונה וגם לשמוע על הקשר המיוחד שיש למשפחה עם כוחות הביטחון.

מקור

המטבח של ג'נט

• "נשים יוצרות בגליל" של תיאטרון זיקית בתפן

 

תיאטרון זיקית הוא תיאטרון רב תחומי ורב תרבותי, הפועל בתפן. בין יצירות התיאטרון תמצאו שפה עשירה ומגוונת הכוללת תיאטרון בובות, תיאטרון חפצים, תנועה ומחול, תיאטרון צלליות. נשים יוצרות בגליל הינו מפגש אמנותי של שלוש יוצרות מבית "תיאטרון זיקית": אפרת הדני - בובנאית ופסלת. אנה ולאסוב - פנטומימאית. ואירנה צאבל אשל - רקדנית. כל אמנית מספרת את סיפורה האישי. הסיפורים – משתלבים אחד בשני. ויוצרים דיאלוג ומונולוג ייחודי. המופע משלב תיאטרון בובות, ריקוד ופנטומימה.

מקור

תיאטרון זיקית בתפן

חברת כנפי יונה מספקת בנוסף:

•  שירותי הסעות למקום 

•  מדריכים מוסמכים 

•  מאבטחים

 

053-941-9173

שלח

שם מלא:

This field is required.

תודה

 

הטופס נשלח בהצלחה. נחזור אליכם בהקדם

טלפון:

This field is required.

דואר אלקטרוני

This field is required.

תוכן ההודעה:

This field is required.

נושא ההודעה

This field is required.

053-941-9173