מה חשוב לדעת על תיירות ישראלית

 

טענה רווחת בקרב ישראלים רבים היא שישראל היא מדינה קטנה, שבה מבחר האטרקציות התיירותיות הוא קטן לעומת יתר מדינות העולם. חלק אחד של הטענה הזו הוא נכון אולם החלק השני משקף חוסר הבנה בסיסי בכל מה שקשור לתיירות.

 

המשפט הגודל אינו קובע נכון במקרים רבים ובעיקר במקרה של ישראל. אין להתווכח כי ישראל היא אכן מדינה זעירה בגודלה. נכון שאין כאן הרים בגובה של אלפי מטרים ונכון גם שאין כאן מרחבים אינסופיים דוגמת ארצות הברית.

 

 

למבחר חבילות נופש, סיורים, אזורי תיירות

ומגוון הפעילויות שאנו מציעים בכנפי יונה - לחצו כאן

 

 

הגודל באמת לא קובע

עם זאת, חשוב להבין שתיירות היא הרבה מעבר לכך. בראש ובראשונה ישראל מושכת אליה תיירים רבים בשל החשיבות ההיסטורית והדתית שלה. אין מדובר רק בתיירות של צליינים הוזים, אלא גם בתיירות שמושכת לכאן אנשים רבים שמעוניינים להכיר את המקומות הקדושים. עידוד התיירות מסוג זה תביא להגדלת מספר המבקרים בישראל ותחשוף את העולם לגוונים נוספים בחברה הישראלית. מלבד תיירות דתית שמקושרת בדרך כלל לצליינים קיימת בישראל גם תיירות מרפא ענפה.

 

תיירות מרפא

תיירות המרפא מתרכזת בעיקר בים המלח שלו סגולות רפואיות חשובות עבור חולי פסוריאזיס. האוויר הצלול של אזור ערד ומצדה שייך גם כן לנושא הזה של תיירות מרפא והוא קשור לחולי אסטמה ומחלות שונות של דרכי הנשימה. מלבד שני סוגי התיירות הללו גם תיירות אחרת הולכת ומתפשטת בישראל. דווקא משום שישראל היא מדינה קטנה עם כל כך הרבה סוגים של תאי שטח, תיירות בישראל מאשרת למבקרים כאן בפרק זמן קצר במיוחד להיחשף לסוגים שונים של נופים.

 

מבחר נופים

מרמת הגולן הירוקה עם שמורות הטבע היפיות, דרך הרי הגליל המוריקים עם הכפרים הציוריים ומשם למישור החוף והערים הגדולות, חיי הלילה של תל אביב בואכה ירושלים המיוחדת וכמובן הדרך לים המלח עד אילת התוססת יכול התייר הממוצע לבקר בשלל שמורות טבע, אתרים היסטוריים, לאכול אוכל ייחודי ושונה ולהכיר את ישראל וכל זה בתוך זמן קצר, נסיעות קצרות ונוחות ברשת אוטובוסים נוחה ומזינה עם תשתית רכבות מודרנית.

 

מול כל אלה בל נשכח כי תיירות בישראל כוללת אוכל מדהים, שפע מלונות ואכסניות, אנשים יפים וכמובן הכנסת האורחים הישראלית המיוחדת.

 

חברת הסעות בירושלים, כנפי יונה, תארגן לכם אוטובוס ותקח אתכם לכל מקום בארץ, הסעות מירושלים לים המלח, לאילת, לצפון ולמרכז

 

מי שקרא את המאמר התעניין גם ב- טיולים מאורגנים

 

053-941-9173